czwartek, 26 stycznia 2012

Lato

Naszła mnie ostatnio niemoc.
Nic nowego nie mogę pokazać - nic ciekawego nie zrobiłem.
Zatem znów sięgam do szuflady, tym razem, do nieco cieplejszych miesięcy :)

Pierwsze zdjęcie całkiem stare. Ma dwa lata. Łeba. Przedstawia ulubiony sposób obcowania z przyrodą większości Polaków :)
Ale za to, jak miło przypomnieć sobie, że są w ciągu roku dni słoneczne. 


I kolejne. Mój sposób na to samo. Zdjęcia z tego roku. Z wyspy Rugia w Niemczech.
Właśnie przypomniało mi się, że mam jeszcze mandat do zapłacenia, za brak opłaty na leśnym parkingu - 5 Euro :(((
wstyd....ps. (tylko dla znudzonych)
żeby nie było wątpliwości. Nie będę tu wklejał plakatów ACTA - NIE, za dużo tego w sieci.
Ale zachęcam do podpisywania się przeciw ustawie. Ustawa w takiej formie nic prócz możliwości restrykcji i inwigilacji nie wnosi.
Jako autor zdjęć, nie widzę w niej żadnego miejsca, w którym moje prawa będą bardziej chronione. Za to widzę, jak bardzo umożliwia wpierdalanie się władzy w moje życie.
Sorki za słownictwo, ale właśnie zapłaciłem VAT za poprzedni kwartał i jestem wku...ony.
Chciałbym zarabiać połowę tego, co oddaję państwu, która trwoni moje podatki. A po co? By stawiała nam zakazy, radary i ustawy, dzięki którym za kilka lat będziemy podobni do kurczaków w wielkiej kurzej farmie zwanej Polską.

No to pozwoliłem sobie. Już mi lepiej :) Za kilka lat za takie słowa dostanę bana od ABW albo innej "upoważnionej jednostki", bo przecież zawsze znajdzie się powód, by obywatela zgnoić.

6 komentarzy:

 1. Oj widze, że kolega wnerwiony nieźle... może jakiś wschodzik w rogalinie?
  A tak btw... rugia fajna...

  OdpowiedzUsuń
 2. Proponuję zjazd w jeziorach. Najlepiej już jutro wieczorem! :DDD

  Rugia przedziwna. Jechaliśmy prawie 600 kilometrów pędząc na zachód słońca i zastaliśmy wielkie, płaskie jezioro. Fale są większe w Strzeszynku. Tylko raz w życiu widziałem tak spokojne morze. Było przedziwnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. co do zdjec to byle do lata :) (sliczne ) co do ACTA... choc podpisuje sie pod petycjami, wiem ze one zostana bezczelnie zignorowane. I mam nadzieje ze tak sie stanie. Bo moze dzieki temu przejrzymy na oczy, uswiadomimy sobie wreszcie ze jestesny jedynie bydlem bez praw w ICH oczach i dzieki temu zaczniemy wreszcie wychodzic na ulice , z kamieniami , kijami i gniewem w sercach.... i dokonamy podobnej rewolucji jak niedawno w Tunezji.
  Podobno nadzieja Matka glupich.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepiej bedzie jak przyjedziecie do Rafala na zdjecia. On Was zabierze gdzies daleko, daleko, gdzie jest spokoj i tylko przyroda rzadzi. Wiosna juz zajeta na wyjazd z corka, ale jesien wolna w planach. Moze przy okazji zatrzymacie sie w NJ, zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Halinko, o niczym innym nie marzę! Szykujemy się do Was na przyszłą wiosnę! :D Chyba, że zamkną nas wcześniej za rozpowszechnianie własnych zdjęć lub cytowanie osobistych poglądów. ;)

  Angelo. Czarno widzę naszą rewolucję :(
  W Tunezji nie byłaby możliwa bez wolnego internetu. Totalitaryzm zakłada ograniczenie i kontrolę informacji. Państwa, które mają tu duże osiągnięcia, to Chiny, Rosja, Korea i Białoruś.
  Przyjmując ACTA uruchamiamy narzędzia ku temu. Potrzebny będzie już tylko oszołom, który je wykorzysta.
  A kilku świetnych kandydatów już siedzi na Wiejskiej. Wystarczy że w kolejnych wyborach znów przejmą władzę :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Na twoją sronę wszedłem przypadkiem bo jak co roku wybieram się nad biebrzę na rozlewiska i tak sobie po necie myszkuję fotki oglądam.
  Ale nie o tym chciałem.
  Zaskoczyło mnie że i tutaj napotkałem temat ACTA i aż miło mi się zrobiło że w każdym miejscu są ludzie którzy myślą tak jak ja. A myślałem że jestem zjawiskiem marginalnym.
  Nadzieja w młodych.
  Grzesiek 39L Kraków

  OdpowiedzUsuń